KAVAKLI OLUK VE AYVACİK SULARI EVLERİMİZDE AKACAK

IMG_1316 (Large)

Kavaklı oluk ve Ayvacık çeşmelerine ait kaynak sularını evlerimizde kullanıma sunmak ve ayrıca motopomp ile depoya basılan çakal suyu gerek Elektrik enerjisinin maliyeti gerek motorun zaman zaman arızalanması gerekse suyun kireç oranının yüksek olmasından dolayı  ;Beldemizde oluşturulan 8 kişilik komisyonun öncülüğünde vatandaşların katkılarıyla 100.000 TL maliyetli bir proje başlatıldı.

6.000 Metre kanal kazılıp 200 ‘lük ve 100’lük  borularla su mevcut depoya kadar getirilecek,Su kaynaklarının bulunduğu yerlere 4 adet lagar yapılacak sular ayvacık çeşmesinin altında toplanıp üçyol güzergahından koruya oradan da depoya getirilecek. Bu iş için tahmini olarak 40.000 TL.bir maliyeti olacak.

Daha sonra 200 TON luk yeni bir depo yapılacak.Mevcut deponun 70 Metre üstünde ve daha yüksekte olması planlandı bunun için 60.000 TL Maliyet hesaplandı.

Şuan itibariyle kanalların kazımı bitmek üzere.kanalların yüzde 50 si boru döşendi ve ayrıca lagarlar da bir taraftan yapılmakta böyle giderse Ramazan Bayramı sonuna kadar Ayvacık ve kavaklı oluk suyu eski depoya kavuşacak.

Proje için şu an itibariyle 50.000 TL vatandaşların bağışlarıyla toplanmıştır. Toplanmaya da devam etmektedir. Siz kaya köylü hemşerilerimizden isteğimiz böylesine büyük ve hayırlı projede katkılarınızı bekliyoruz.Yardım ve bağışta bulunan tüm hemşerilerimize Teşekkür ederiz.(Komisyon Başkanı :Şakir ÖZCAN)


Site içinde bu yazıya benzer diğer yazılar:

Yazı hakkında yorum yapın:

Kayaköy Kayaköylüler için hazırlanmış Kayakoy.bel.tr ve Kayaköy'e özel içeriğinde Haber, Resim, Video barındıran güncel web sitesidir.